eng

FESTIVAL

 

 Juuni2011 
ETKNRLP
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
03.06

Haapsalu Kultuurikeskuses kell 19.00

KREEGI PÄEVAD: ansambel VÄGILASED

Vägilased on oma repertuaari võtnud väga palju vanu laulumänge. Mängu tähtsusest kirjutab ansambel ise nii: Mängimine on peaaegu sama tähtis kui söömine või magamine ja seda mitte ainult laste jaoks. Vanemaid laulumänge toimetasidki enamasti täiskasvanud. Mäng annab võimaluse korraks „ära käia” - astuda üle argipäeva läve ning kiigata, mis on meie sees ja ümber lisaks sellele, mida niikuinii teame. Mäng on meelelahutus, kuid mitte ainult. Mida kauem mängida, seda rohkem avaneb uksi, mis tavasilmale ja argimeelele suletud. Mängiv inimene on teistsugune. See, kes mängust tavaellu tagasi tuleb, saab „mänguilmast” kaasa saladuse – mõistmise, et kõik ei ole alati nii nagu paistab. Mängu ilu ja lust sõltub mängijate oskusest oma rolli sisse minna ja ennast sinna natuke ära kaotada... Mõnusat mängimist!

Ansambli Vägilased liikmeskonna moodustavad peamiselt Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonna tudengid ja õppejõud. Kokku saadi 2000. aastal kooli kursuseansamblina. Ansambli loojaks, ideeliseks juhiks ja eestvedajaks oli Kristjan Priks, kes praeguseks on Vägilaste koosseisust lahkunud. Alates 2001. aastast on Vägilased esinenud nii Eesti kui muu maailma lavadel. Kontserte on antud Portugalis, Soomes, Rootsis, Udmurtias. Eestisisesed suuremad ülesastumised on olnud Viljandi Pärimusmuusika Festivalil.

Oleme teel. See tee on vahel kurviline, vahel sirge ja selge. Iga käänaku taga avaneb uus maastik, iga loo sees peidab ennast saladus, mis juhatab ja julgustab. Meie kätes on tänapäeva muusika võlu ja ajatute laulude vägi. Oleme Vägilased.

www.vagilased.ee

Piletid müügil 1 tund enne kontserdi algust! Eelmüüki ei toimu!