FESTIVAL

 

 September2019 
ETKNRLP
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
06.09

Narva (koht selgub 27. juuliks) kell 18

PÄRDI PÄEVAD 2019 NARVAS: KANON POKAJANEN - jääb ära

ALEKSANDRI KIRIKU INFO:

Juuli kuus oli Narva Aleksandri kirikus ehitise hoone seisukorra kordusekspertiis, kes juhtis tähelepanu seni meile teadmata asjaolule hoone seisukorras, mis takistab meil Aleksandri kirikut korda saamast sellel suvel. 

Koostöös riigi, kui selle kirikuhoone omaniku esindajaga, Siseministeeriumi varahalduse osakonnaga ja Kultuuriministeeriumiga töötame selle nimel, et koostada kiriku kontserdisaaliks restaureerimise projekt ning see ühiste jõududega lähiaastatel ellu viia. Selleks on siseministri käskkirjaga moodustatud vastav töörühm ja Vabariigi Valitsuse tasemel on olemas valmisolek eraldada selleks otstarbeks ka vajalikud vahendid.

Praeguste plaanide järgi on näha, et saame lähiaastatel Narva Aleksandri kiriku täiesti korda teha. Ootame siis Teid tagasi erinevate kontsertidega, sh ja eriti maestro Arvo Pärdi teoste esitlustega. Anname sellest eraldi teada, kui saame taas hakata Narva Aleksandri kirikus kontserte korraldama. Seniks aga pean kahjuks vabandama ja paluma Teil leida selle aasta kontserdiks üks teine Teile sobiv esinemise koht.

 

 

Arvo Pärt
- Kanon pokajanen

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putniņš 

Pärdi päevadel toome Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja selle peadirigendi Kaspars Putniņši vahendusel Arvo Pärdi muusika traditsiooniliselt helilooja kodulinna Rakverre, aga ka Hiiumaale ja esimest korda Narva, et sealsetes kirikutes kõlama panna Arvo Pärdi kõige ulatuslikum kooriteos „Kanon pokajanen“. Kirikuslaavikeelsele patukahetsuskaanoni tekstile loodud oopus oma igavikuliste palvetega on lummanud kuulajaid selle loomisest peale 1997. aastal ning leidnud tähelepanu ka kriitikute seas. Teose salvestis (ECM New Series) Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses oli nomineeritud auhinnale Grammy parima kaasaegse heliteose kategoorias ning tunnustust jagasid salvestisele ka mainekad muusikaajakirjad Gramophone ja BBC Music Magazine.

Piletid Piletilevist alates 13. maist!